+ (90) 242 417 7670 | Adres: Yenigöl Mah. Özer Sk. No: 90 Muratpaşa / ANTALYA


şişme oyun parkı kullanımı

Admin 18/06/2016 11.30AM

ŞİŞME OYUN PARKI KULLANIMI
 
·         Şişme oyun parkının sorumlusu 18 yaşından büyük olmalıdır. Bu kişi ürüne alınacak olan çocuğun yeteri kadar büyük olduğunun bilincinde olmalı ve çok büyük çocukları oyun alanına sokmamalıdır. Bir kerede tavsiye edilen çocuk sayısının üzerine çıkılmamalıdır. 
·         Her çocuk çorap giymeli, ayakkabı kesinlikle kullanılmamalı ve şişme oyun parkına zarar verecek sivri objeler uzak tutulmalıdır.
·         Sorumlu kişi ürünün en alt katında, girişe yakın bir yerde konumlanmalı, yanlış harekette bulunan çocuğu uyarmak için yanında düdük bulundurmalı ve diğer çocuklara göz kulak olup hepsinin güvenliğinden emin olmalıdır. 
·         Sorumlu kişi çocukların aşırı hareketten kaçındığını gözlemlemelidir. Örn: tırmanma, itme, vb.
·         Sorumlu kişi ürün kullanımda olduğu sürece iyice şişkin olduğundan emin olmalı, eğer şüpheli bir durum varsa ürün üzerindeki herkes güvenli bir şekilde indirilmelidir. Herhangi bir hasar oluşmuş ise şişme oyun parkının sigorta kapsamında olup olmadığı kontrol edilmeli ve ürün geçici olarak kaldırılıp bir sonraki kullanım için hazır halde olmalıdır. Hava durumu yağmur veya rüzgar var mı diye takip edilmeli, eğer böyle bir durum varsa ürün üstü kapalı bir yere alınmalıdır.
·         Kanca yerlerinin düzgün olup olmadığı kontrol edilmelidir.
·         Pompa düzenli olarak kontrol altında tutulmalı ve yerinde olup olamadığına, her hangi birine zarar verip vermediğine bakılmalıdır. Sorumlu, pompadan herhangi bir yabancı madde çıkıp çıkmadığına emin olmalı ve eğer yabancı madde varsa alınmalıdır. Kimsenin pompaya ya da elektrik prizlerine yakın halde olamamasına dikkat edilmelidir. 
·         Şişme oyun parkının dikiş yerleri ve fermuarlar herhangi bir kaçak riskine karşı kontrol edilmelidir.
·         Kancalar ve kablolar herkesin geçiş yaptığı yerden uzaktan bir yerde konumlandırılmalıdır.
·         Şişme oyun parkından sorumlu kişi ürünü söndürmeden önce üzerinde kimsenin olmadığından emin olmalıdır.